Praktycznie w każdym mieście można obecnie przebierać w ofertach warsztatów samochodowych, co teoretycznie powinno być dużym ułatwieniem dla osób zmotoryzowanych. Niestety, ze względu na to, że nie wszystkie punkty oferują wysoką jakość usług, kierowcy często mają ogromny problem ze znalezieniem zaufanego warsztatu, w którym będą mogli sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu lub zlecić takie prace jak wymiana oleju. Na szczęście istnieje prosty sposób na to, aby można było w krótkim czasie wybrać profesjonalny warsztat znajdujący się w pobliżu miejsca zamieszkania.

  1. Dlaczego regularna wymiana oleju jest taka istotna?
  2. Kiedy należy wymienić filtr oleju?
  3. Wymiana oleju silnikowego w trzech prostych krokach
  4. Korzyści wynikające z korzystania z platformy Motointegrator
  5. Z jakich usług mogą skorzystać użytkownicy serwisu Motointegrator?

Dzięki temu nie trzeba będzie tracić czasu na dojazdy, a jednocześnie kierowca zyskuje pewność, że wymiana oleju silnikowego lub inne zlecone prace zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie. Co zatem trzeba zrobić, aby można było wybrać odpowiedni punkt, bez konieczności poświęcania wielu godzin na porównywanie ofert, zapoznawanie się z opiniami klientów i inne tego typu rzeczy? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

wymiana oleju cena

Dlaczego regularna wymiana oleju jest taka istotna?

Olej silnikowy odpowiada za smarowanie silnika, co zapobiega jego uszkodzeniu. Dzięki temu, że olej tworzy na powierzchni wszystkich elementów ruchomych specjalną warstwę ochronną, dochodzi do zmniejszenia tarcia, a co za tym idzie również zużycia elementów silnika. To sprawia, że to właśnie dzięki regularnej wymianie oleju można wydłużyć żywotność silnika. Nie można również zapominać o bardziej komfortowej (przede wszystkim płynniejszej i wydajniejszej) pracy silnika, jeżeli kierowca pamięta o tym, aby wymienić olej. Trzeba jednak pamiętać, że działa to również w drugą stronę. Tym samym kierowcy, którzy lekceważą zalecenia, zgodnie z którymi należy wymieniać olej silnikowy po przejechaniu określonej liczby kilometrów, ryzykują zwiększonym zużyciem silnika, a w skrajnych przypadkach nawet jego uszkodzeniem. To natomiast prowadzi do bardzo kosztownych napraw.

co ile wymiana oleju

Kiedy należy wymienić filtr oleju?

Jeżeli natomiast chodzi o określenie idealnego momentu, w którym należy wymienić zużyte filtry oleju, to zdaniem specjalistów należy to robić zawsze, gdy wymieniany jest zużyty olej. Filtr oleju odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń z oleju silnikowego. Jeżeli więc dojdzie do zużycia tego elementu, to nie zapewni on skutecznej ochrony przed zanieczyszczeniami. To natomiast najczęściej prowadzi do przedostawania się ich do silnika, co stopniowo zwiększa ryzyko uszkodzenia jego elementów. Warto więc zapamiętać, że zalecane terminy wymiany filtra oleju są takie same, jak dla wymiany samego oleju. Co to oznacza w praktyce?

W przypadku samochodów osobowych wymianę oleju (oraz filtra) najlepiej przeprowadzać co każde 10 do 15 tysięcy przejechanych kilometrów (jeżeli ktoś chce zaoszczędzić, może zwiększyć te wartości do 20 000 km). W przypadku kierowców, którzy pokonują mniejsze odległości, sprawa jest jeszcze prostsza, bo zaleca się im wymianę oleju i filtra raz w roku.

wymiana oleju w skrzyni automatycznej

Wyjątkiem są jednak samochody wyposażone w silniki wysokoprężne, w których zachodzi konieczność częstszej wymiany oleju. Dla uzyskania najlepszych efektów i utrzymania wydajności pojazdu warto wówczas pamiętać o wymianie co maksymalnie 10 000 przejechanych kilometrów. Jeżeli natomiast kierowca nie pokonuje aż tak dużych tras, powinien pomyśleć o wymianie filtra oraz oleju co pół roku. Nie są to duże koszty, a dzięki temu można naprawdę poprawić komfort jazdy. Jeszcze ważniejsze jest to, że wymiana oleju w samochodzie ogranicza ryzyko wystąpienia poważnych, a przy tym bardzo kosztownych problemów z silnikiem. Trzeba jednak zwrócić uwagę na stosowanie odpowiednich filtrów oraz wlewanie oleju przeznaczonego do konkretnego typu silnika. W celu uniknięcia pomyłek najlepiej skorzystać z usług sprawdzonych punktów serwisowych, które zajmą się tym wszystkim za klienta.

Wymiana oleju silnikowego w trzech prostych krokach

Bez względu na to, czy potrzebna jest wymiana oleju Kraków, czy też skorzystanie z tego typu usług w innych miastach, cały proces można ograniczyć do trzech prostych kroków. Na początek należy oczywiście znaleźć sprawdzony warsztat, co dzięki platformie Motointegrator jest bardzo proste. Wystarczy skorzystać z dostępnej na stronie wyszukiwarki warsztatów i znaleźć taki, który oferuje wybrany zakres usług (w tym przypadku będzie to po prostu wymiana oleju). Kolejnym krokiem jest umówienie się na wizytę, aby wymienić olej silnikowy. Cały proces przeprowadzany jest online i zajmuje maksymalnie kilka minut. Ostatni krok to oczywiście dostarczenie pojazdu w umówione miejsce, aby zastosowany został nowy filtr oleju i przeprowadzone zostały inne niezbędne prace.

ile trwa wymiana oleju

Korzyści wynikające z korzystania z platformy Motointegrator

Wspomniana platforma cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców, których interesuje wymiana oleju Wrocław. Dzięki niej samodzielna wymiana oleju nie jest potrzebna, bo za niewielką opłatą zajmą się tym doświadczeni specjaliści. Jest to o tyle istotne, że zadbają o prawidłowe dobranie oleju, wymianę filtra i inne niezbędne rzeczy. Dzięki platformie Motointegrator można również łatwo porównać ceny i oferty wielu punktów. Jest to więc nie tylko korzystne dla portfela kierowcy, ale również dla jego wygody.

wymiana oleju co ile

Z jakich usług mogą skorzystać użytkownicy serwisu Motointegrator?

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wymiana oleju Częstochowa to tylko jedna z wielu usług, z jakich mogą skorzystać użytkownicy serwisu Motointegrator. Można tu również zlecić przeróżne naprawy mechaniczne, przeglądy stanu samochodu, naprawy klimatyzacji, elektroniki oraz wiele innych prac.

 

Artykuł sponsorowany