W dzisiejszych czasach wysyłka paczek staje się coraz bardziej powszechna, zarówno w przypadku przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych. W końcu większość z nas wysyła prezenty do znajomych, sprzedaje rzeczy na portalach aukcyjnych czy nadaje firmowe dokumenty. Warto zatem wiedzieć, jak precyzyjnie wycenić paczkę – tym bardziej że na koszt wysyłki może wpłynąć wiele różnych czynników.

Paczka do Niemiec, Anglii czy krajowa – jak ją wycenić?

Wycena paczki to zadanie wymagające uwzględnienia wielu zmiennych. Koszt przesyłki może być determinowany przez miejsce docelowe, typ paczki, jej wymiary, wagę oraz czynniki dodatkowe, takie jak potrzeba szybkiego dostarczenia (co zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą).

Różnice w kosztach nie są aż tak odczuwalne, gdy chodzi o kilka złotych. Jednak już w przypadku przesyłek międzynarodowych o większych wymiarach może to być kwestia oszczędności rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych! Przykładowo, paczka do Chin może być transportowana drogą morską, drogową czy lotniczą i każdy z tych rodzajów transportu generuje inne koszty. Co więcej, wybranie najlepszego przewoźnika wymaga przeprowadzenia analizy ofert poszczególnych firm logistycznych i porównania ich między sobą, co samo w sobie może być nie tylko czasochłonne, ale też skomplikowane.

Żeby nie być gołosłownym: wejdź na stronę https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-chin, wypełnij formularz i przekonaj się sam, jak różne mogą być ceny usług kurierskich do krajów azjatyckich.

Łatwa i szybka wycena paczki z GlobKurier

Samodzielna wycena paczki nie jest zatem zadaniem prostym. Na szczęście istnieje rozwiązanie ułatwiające ten proces – platforma GlobKurier. Dzięki niej można szybko i łatwo dokonać wyceny paczki oraz porównać oferty kilkudziesięciu przewoźników działających na terenie Polski. Wystarczy otworzyć porównywarkę na stronie GlobKurier.pl, którą znajdziesz tutaj: https://www.globkurier.pl/search.

Mając otwartą porównywarkę kurierów, musisz wypełnić formularz, czyli podać parametry paczki (długość, szerokość, wysokość, głębokość i waga) oraz miejsce nadania i dostawy, a także określić liczbę paczek. Opcjonalnie możesz też podać preferowany sposób nadania (np. kurier czy automat paczkowy), typ paczki (koperta, paczka standardowa, a może cały kontener?), a także rodzaj transportu (do wyboru jest m.in. transport drogowy, kolejowy lub fracht lotniczy). Platforma błyskawicznie przedstawi Ci najlepsze dostępne opcje, umożliwiając wybór najkorzystniejszej finansowo oferty.

Przesyłka krajowa, a może paczka do Chin? Wyślij ją z GlobKurier

Nie ważne, czy wysyłasz paczkę do sąsiedniej miejscowości, czy też na drugi koniec świata – GlobKurier to platforma, która może wesprzeć zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Dzięki prostemu i intuicyjnemu narzędziu do wyceny paczek, każdy może szybko i sprawnie wysłać swoje przesyłki, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Polecamy GlobKurier jako wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wysyłać paczki bez zbędnych komplikacji. Przykładowo, paczka do Niemiec może być wysłana tutaj: https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-niemiec.

 

 

Artykuł sponsorowany